Výstava Online Holland Koi Show

Výstava Online Holland Koi Show

Publikováno 30.01.2021, Obchod LiMi Koi

Již od loňského jara bylo jasné, že situace s Covid19 nás zasáhne mnohem více než si mnozí z nás chtěli připustit. Každý stát přistupoval k daně situaci v jiném režimu. V Holandsku vydali rozhodnutí, že minimálně do září se neuskuteční žádné hromadné akce.


Velice nás to zamrzelo, že přijdeme o HKS které se každoročně rádi účastníme, ale o to víc nás potěšila zpráva, že pořadatelé přišli na to jak celou HKS uskutečnit. Úžasná myšlenka uspořádat online HKS byla naprosto skvělá. Jen nás mrzelo, že z České Republiky jsme se účastnili jen my, přitom i u nás v ČR jsou k vidění velice kvalitní koi. Abychom Vám alespoň ve zkratce přiblížili jak online HKS proběhla poprosili jsme o rozhovor našeho kamaráda a zároveň jednoho z hlavních organizátorů a tvůrce myšlenky online HKS Ruud Besems.

Kdy se zrodila myšlenka online HKS?

Na konci února, začátkem března 2020, kdy začaly všechny problémy s Covid-19, jsem měl (Ruud Besems) myšlenku, že musíme něco udělat. Výhled, že by sezóna byla bez koi show mně trápil. Uspořádal jsem tedy schůzku ve své společnosti, abych zjistil, zda dokážeme vytvořit požadovaný software. Mohli bychom to postavit! Takže další schůzka byla s Ronaldem, který je jako já soudce ZNA na koi show. Vždycky cestujeme po světě, abychom posuzovali a organizovali mnoho věcí pro naši organizaci, Nishikigoi Vereniging Nederland. Vytvořili jsme malý „podnikatelský plán“ a představili tuto myšlenku naší radě. Byli nadšení, a tak jsme uspořádali vůbec první Real Online Koi Show. Young Holland Koi Show. Ta se konala v červnu. V soutěži bylo 106 bazénů s 500 koi. Byl to velký úspěch.

Vzhledem k úspěchu předchozí soutěže, jsme se rozhodli uspořádat v tradičním srpnové termínu online Holland Koi Show. Na této výstavě jsme měli 145 bazénů se 725 koi. Během celé show jsme přenášeli přímé přenosy, které měly velkou sledovanost. To byl pro nás další impuls, uspořádat speciální zimní verzi Holland Koi Show, která se bude konat 14. února s kapacitou 60 virtuálních kádí (1 káď – 5 koi)

Kolik států se koi zúčastnilo

Měli jsme soutěžící ze 6 zemí, Nizozemska, Itálie, Francie, Belgie, České republiky a Jižní Afriky.

Kolik (počet) koi se účastnilo a kolik kategorií

Young show měla asi 500 koi, normální show měla asi 725 koi, zimní show bude kolem 300 koi.

Kolik členů měla porota?

Na výstavě Young Holland Koi Show jsme měli porotcovský tým, který se skládal ze 4 rozhodčích a praktikanta. Hlavní soudce pocházel z Anglie, 2 soudci žijí v Nizozemsku, ale oficiálně hodnotí australskou kapitolu ZNA, třetí soudce je ze Švédska a stážista byl z Francie. Na pravidelné Holland Koi Show jsme měli 2 týmy. Jeden evropský tým a jihoafrický tým.

Kolik lidí celkem pracovalo na HKS.

Při práci na výstavách pracuje celá řada lidí. Náš předseda koordinoval registrace, Ronalda a Ruuda vztahy s veřejností, prodej a nastavení softwaru. Během představení to bylo asi 7 lidí. Během show máme dva lidi, kteří pomáhají porotcovským týmům, a 5 lidí, kteří mají na starosti veškeré živé vysílání.

Jak hodnotíte prestiž ve srovnání s klasickým HKS?

Máme pocit, že tam bylo mnohem více vysoce kvalitních koi než obvykle. Díky tomu byla soutěž ve velikosti 8 a více mnohem zajímavější. To lze samozřejmě snadno vysvětlit, s digitální show stačí chytit koi, aby se vytvořio video a obrázek. Poté lze koi umístit zpět do rybníka. Existuje tedy minimální úroveň stresu pro koi. Zejména u vysoce kvalitních velkých Go Sanke a dalších přes 80 Bu koi je riziko přepravy na výstavu velké. Také nemusí koi trávit 4 dny v nádrži na živé koi show.

Které koi vás nejvíce zajímalo.

Více než 80 Bu koi pro mě bylo nejzajímavější, protože mě při posuzování překvapilo množství koi a kvalita. Během svého posuzování jsem v Evropě viděl hodně vysoce kvalitních koi. Zároveň se na výstavě objevilo mnoho nových koi a chovatelů. Velmi zajímavý byl výběr velkého šampiona.


LimiKoi.cz:

Byli jsme rádi a zároveň hrdi že jsme se mohli této výjímečné akce zůčastnit a rádi bychom touto cestou vyjádřili uznání a poděkování všem lidem , kteří se podíleli na organizaci tohoto projektu. Již se těšíme až tato smutná kapitola s Covid19 skončí a my budeme moct s našimi milovanými koi vyrazit do Holandskéo Arcenu a potkat se tam s našimi známými a kamarády, které v Holandsku máme.

Takže ještě jednou velké díky a už se Ruudy těšíme na setkání