Určování nemoci koi

Určování nemoci koi

Publikováno 22.04.2024, Obchod LiMi Koi

Chov okrasných jezírkových ryb a zejména koi kaprů nám přináší spousty radostí a zábavy, ale jak už to v přírodě chodí, mohou nastat i chvíle, které nám přidělají starosti. Zkrátka nemoci se nevyhýbají ani rybám. Tento článek Vám napoví jak postupovat, když se zdravotní problém u ryb objeví.


 Vždy je důležité určit přesnou diagnózou a o jaký druh nemoci se jedná. Je na každém z nás, jak k této situaci přistoupí. Doporučujeme vyhnout se internetovým léčitelům na různých diskuzních fórech a raději se obrátit na skutečné odborníky. Nejspolehlivějším řešením je vyhledat veterinárního lékaře nebo kliniku, která má s léčbou ryb zkušenosti. Naší firmě LiMi Koi se osvědčila spolupráce s veterinární klinikou a laboratoří Vedilab s.r.o., konkrétně s MVDr. Oto Humlem. Sami se aktivně vzděláváme v oblasti veterinární péče o koi, abychom mohli poskytovat nejvyšší standard péče o zdraví vašich ryb. Nejnovější veterinární přípravky speciálně navržené pro léčbu ryb, nám umožňují efektivně léčit různé problémy. Nicméně klíčovým prvkem je rychlá diagnostika onemocnění, která umožňuje určit správnou léčbu vedoucí k uzdravení vašich ryb.

 

 

Nemoci, které rybám nejčastěji způsobují zdravotní problémy, bychom mohli rozdělit do dvou skupin:

1. Bakteriální onemocnění ryb

Bakteriálních infekcí je celá řada druhů. Abychom určili konkrétní bakterii, která onemocnění způsobuje, je důležité provést stěr z těla ryby. K tomu nám slouží odběrová sada. Stěr se vyhodnotí na veterinární klinice, která určí, o který druh bakterií se jedná a zároveň doporučí vhodný přípravek pro léčbu.

 

2. Parazitární onemocnění ryb

Vodní prostředí hostí celou škálu parazitů, kteří mohou způsobovat nemoci ryb. Proto je důležité identifikovat konkrétní druh parazita. Provedením seškrabu slizové vrstvy a pozorováním pod mikroskopem můžeme přesně určit typ parazita a vybrat adekvátní léčbu, která zajistí úspěšné vyléčení. Někteří parazité mohou cizopasit na žábrách ryb; v takovém případě postupujeme obdobně. Odebereme vzorek žaber a provedením mikroskopického vyšetření určíme vhodnou léčebnou strategii.

 

V případě, že si nejste jisti správným přístupem, můžete se obrátit na nás, popřípadě na veterinární kliniku Vedilab. Rádi Vám pomůžeme s řešením Vašich problémů.

 

tel.kontakt  LiMi Koi +420 606 109 321

tel.kontakt  Vedilab: + 420 602 211 309