Report z Online Holland Koi Show

Report z Online Holland Koi Show

Publikováno 26.02.2021, Obchod LiMi Koi

Dalším skvělým nápadem Holandského koi klubu bylo uspořádat první zimní online koi show. Navázali tak na úspěšnou letní online akci, která měla velký ohlas.


Již před zimou avizovali, aby si chovatelé, kteří budou mít zájem akce se zůčastnit si pořídili fotky a videa ryb, které budou chtít přihlásit do soutěže.

Ruud s Ronaldem a tým skvělých lidí odvedli opět skvělou práci. Celý víkend bylo co sledovat včetně zajímavých seminářů a překrásných koi, které byly přihlášeny do soutěže. Online soutěž má velkou výhodu že ryby se neztresují převozem na výstavu a neriskujete ztrátu těchto krásných ryb. Což se odráží na kvalitě přihlášených ryb.

Porodci mají opravdu nelehký úkol v posuzování koi. Co přihlášená ryba to opravdu koi klenot.

Chovatelé se nebojí do soutěže přihlásit ty nekrásnější a nejcenější koi, které ve svém jezírku mají. Je úžasné sledovat fotky a videa těchto ryb, ale ničím se nedá nahradit zážitek když vidíte tyto ryby plavat. Každý chovatel si mohl zaregistrovat jeden virtuální bazén, kde mohlo být 5 koi. Jednotlivé odrůdy byli oproti klasické soutěži seřazeny trochu jinak než obvykle. I my jsme zde měli přihlášeno 5 koi, ale žádné z nich nedosáhlo na medailové umístění.

Sportovně musíme uznat že koi, které se umístili na prvních místech si to právem zasloužili.

Celé akce se opět účasnili chovatelé z různých zemí celé evropy. Jen škoda, že z České republiky jsme tam byli zase jen my. Věříme, že i v České republice se chovají koi vysoké kvality které by na výstavě obstáli. Nebojte se pochlubit svými koi a přihlašte se na příští soutěž. Klidně se s námi spojte a my Vám poradíme jak to funguje.

Na závěr bychom rádi pogratulovali vítězům a poděkovali organizátorům celé soutěže a všem, kteří se na celé akci podíleli.