Časopis Bonsaje a japonské zahrady nově na internetu

Časopis Bonsaje a japonské zahrady nově na internetu

Publikováno 13.05.2024, Obchod LiMi Koi

Občas něco končí a něco nového začíná. Své o tom vědí i vydavatelé hobby časopisů, které postupně mizí z pultů trafik v papírové podobě a stěhují se do virtuálního světa internetu.


Podobný osud potkal také čtvrtletník Bonsaje a japonské zahrady. I on neustál složitou dobu po covidu a jeho vydávání v roce 2022 skončilo. U praktických rad a návodů pro pěstitele bonsají, stavitele japonských zahrad a milovníky jezírek či Koi se ale můžeme setkávat i nadále.

 

Na adrese www.bonsaje-zahrady-jezirka.cz, nebo zkrácené verzi www.bzj.info najdete témata, která vás baví a zajímají.

 

I když v prostředí nekonečného internetu, a ne nad voňavým papírem, můžeme se opět společně setkávat u praktických rad a návodů pro začínající pěstitele bonsají, kteří stojí na počátku své cesty za krásou miniaturních stromů. Pro pokročilé pak máme připraveny ukázky tvarování kopaných stromů, popř. netradiční postupy práce evropských nebo japonských bonsajových mistrů, galerie, portréty osobností aj.

 

Prostor budeme věnovat znovu i japonským zahradám. Připraveny jsou jak ukázky mistrovských děl japonských stavitelů, tak i realizace v evropských nebo českých podmínkách. A nezapomeneme ani na prakticky zaměřené postupy jejich výstavby a na ošetřování rostlin v nich rostoucích.

 

Protože do zahrad patří také voda, na své si přijdou i ti, kteří mají rádi jezírka okrasná nebo koupací, přírodní i geometrická, moderní. A zapomenout nemůžeme ani na chovatele Koi, bez nichž by naše vodní nádrže nehýřily pestrými barvami.

 

Opět jsme tady, i když v jiné podobě a jiném prostředí. Na PC, notebooku, tabletu nebo v mobilním telefonu. Doma, v kanceláři, na dovolené, na nákupu či v kavárně, kde relaxujete u šálku voňavé kávy. A opět s našimi sponzory a inzerenty, kterým patří velký dík za to, že i v jiné, než papírové podobě, pomáhají šířit krásu tohoto japonského umění…